Jak na zvýšení imunity – 3 konkrétní tipy.

Taky každý měsíc před menstruací cítíte, že vám na pár dní klesne obranyschopnost?
Chtěly byste být odolnější proti podzimním chřipkám?
Nebo na jaře proti pylům?

V tomto článku vám povím konkrétní tipy, jak si zvýšit imunitu.

Žaludek-36

Excelentní akupunkturní bod, který má nesmírné množství pozitivních účinků.

Nejen že pomáhá při anémii, posiluje slezinu a doporučuje se jako jeden z vynikajících bodů na menstruační problémy, ale také velmi silně zvyšuje imunitu.

Mrkněte se na následující video, kde vysvětluji, jak bod najít a jak ho stimulovat (otevře se v novém okně):

O bodu povídám obšírněji v e-book zdarma „Moudrost těla“ – pokud byste se na tohoto úžasného pomocníka chtěly mrknout a dočíst se další zajímavé informace, pak máte e-book zdarma ke stažení zde. :-)

Miso

Dalším skvělým pomocníkem, na kterého nedám dopustit, je MISO. Snadno zvyšuje imunitní systém tím, že dává do pořádku střeva.

Síla imunitního systému jde ruku v ruce s tím, v jakém stavu máme střeva.

Pokud střeva hladce eliminují odpadní látky z těla a bez problémů vstřebávají živiny, které tělu poskytujeme, máme silnou obranyschopnost. Miso je vynikající v tom, že ve střevech podporuje ty „dobré“ bakterie.

Jedná se o fermentovanou pastu ze sóji (někdy rovněž s přidáním celozrnné rýže či ječmene), ze které se vyrábí tak známá Miso polévka. Proč ji japonští mniši používali, když došlo k výbuchu v Černobylu, a jak tím pomáhali obrovskému množství vesničanů proti radiaci, se můžete dočít se článku o Misu.

Příkladem, jak úžasně Miso funguje, může být moje mamka. Každou zimu trpěla na opakovaná nachlazení (několik za zimu), která byla vždy doprovázena silným a oslabujícím kašlem. V rámci 3-letého studia Makrobiotiky jsem jí tenkrát doporučila si každý den Miso polévku připravit. No a s nachlazením jako když utne. :-)
Po dlouhých letech, kdy si v zimě od kašle ne a ne odpočinout, měla konečně pokoj.

Miso je poklad. :-) Určitě se mrkněte na článek o něm.

Třapatka neboli Echinacea

Dalším skvělým pomocníkem pro zvýšení imunity je Třapatka. Krásná kytička s fialovými květy, jejíž výluh se ve zdravých výživách prodává pod pojmem Echinacea.

Celá rostlinka má schopnost zvyšovat imunitu, ale nejsilněji na podporu obranyschopnosti fungují její kořeny.

Nejsnazší je koupit kapičky ve formě alkoholu (výluh Třapatky), ale k dostání je i čaj (který může být výbornou volbou zejména pro malé děti).

Na posílení imunity doporučuji užívat 30 kapek výluhu 3x denně.

Pravidelně před každým letem si dám alespoň 5 dní s Echinaceou. Let je známý tím, že oslabuje imunitu, k tomu navíc mírný stres z cestování, nepravidelnost stravy a další vlivy by mohly udělat své. Echinacea je výbornou volbou. :-)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů